Úvod »Solárna plachta ovál » Solárna plachta 3,66 x 5,49 m

Solárna plachta pre nafukovacie bazény ovál 3,66 x 5,49 m

Solárna plachta ovál pre nafukovacie bazény 3,66 x 5,49 m s prstencom. Solárna plachta ovál pre nafukovacie bazény typu Intex, Bestway, Tampa a iné je dodávaná v čiernej aj modrej farbe v hrúbke materiálu 180, 200 a 360 mikrónov. Solárna plachta slúži na zakrytie hladiny bazéna v letnom období. Zakrytie bazéna solárne plachtou predĺži sezónu a ušetrí náklady na vodu aj bazénovú chémiu.

Usporiadať podľa 
Výrobca 

Solárna plachta ovál na nafukovacie bazény 3,66 x 5,49 m. Bazénová solárna plachta modrá 180 mikrónov. Solárna plachta pre oválne nafukovacie bazény. Solárna plachta pre bazény Intex, Bestway, Tampa.

cena 55,67 €


Solárna plachta ovál na nafukovacie bazény 3,66 x 5,49 m. Bazénová solárna plachta čierna 200 mikrónov. Solárna plachta pre oválne nafukovacie bazény. Solárna plachta pre bazény Intex, Bestway, Tampa.

cena 70,13 €


Solárna plachta ovál na nafukovacie bazény 3,66 x 5,49 m. Bazénová solárna plachta modrá 360 mikrónov. Solárna plachta pre oválne nafukovacie bazény. Solárna plachta pre bazény Intex, Bestway, Tampa.

cena 89,01 €


Solárna plachta ovál na nafukovacie bazény 3,66 x 5,49 m. Bazénová solárna plachta čierna 360 mikrónov. Solárna plachta pre oválne nafukovacie bazény. Solárna plachta pre bazény Intex, Bestway, Tampa.

cena 101,47 €

Vlastnosti solárnej plachty

Všetky solárne plachty slúžia k ohriatiu vody v bazéne a k udržaniu teploty v noci alebo v chladnejších dňoch. V tejto základnej funkčnosti nie je medzi plachtami 180, 200 a 360 mikrónov žiadny rozdiel. Rozdiel je v životnosti solárnej plachty, ktorá je závislá na hrúbke materiálu, z ktorého je plachta vyrobená. Viď nižšie – životnosť solárnej plachty.

Modrá a čierna solárna plachta

Rozdiel medzi modrou a čiernou solárnou plachtou je v ziskovosti tepla. Čierna solárna plachta má väčšiu ziskovosť než modrá, teda rýchlejšie ohreje vodu v bazéne. V tepelne izolačných vlastnostiach nie je medzi čiernou a modrou solárnou plachtou rozdiel.

Životnosť solárnej plachty

Solárna plachta 180 mikrónov: 2 roky

Solárna plachta 200 mikrónov: 3 roky

Solárna plachta 360 mikrónov: 5 rokov

Životnosť solárnej plachty je závislá na spôsobe použitia a skladovania. Životnosť solárnej plachty znižuje nadmerné chlórovanie bazénu, ťahanie po drsnej dlažbe a ponechanie plachty na mraze. Nevystavujte solárnu plachtu priamemu slnku, ak nie je položená na hladine bazénu. Ideálne pre manipuláciu so solárnou plachtou je použitie bazénového navijáku, ktorý zachádza s plachtou šetrne a predĺži tak jej životnosť.